POPARZENIOM MÓWIMY „NIE!”. ALE GDYBY JEDNAK…

Witajcie! wakacje oparzenie słoneczne promieniowanie UV filtr sposób na ulga lato 

Nie wiem jak Wy, ale ja wciąż plączę się w tematach letnich i wakacyjnych, dlatego dzisiaj również przychodzę z typowym dla tego okresu tematem. Pamiętacie jak Wam wspominałam o tym, jaki wpływ na naszą skórę mają promienie słoneczne? Nie? To łapcie link: klik. W każdym razie chodziło mi głownie o to, że jeżeli nie chcemy się przedwcześnie zestarzeć, powinniśmy chronić naszą skórę przed słońcem. A zresztą, przecież nie chodzi tutaj jedynie o urodę, lecz również o nasze zdrowie. wakacje oparzenie słoneczne promieniowanie UV filtr sposób na ulga lato 

Na pewno wiecie, że promieniowanie UV jest szkodliwe. A jeżeli nie wiedzieliście, to już wiecie. Dlatego smarujemy dzieci kremami z filtrami na plaży i dlatego właśnie nie powinniśmy zapominać również o sobie. Dorosłość wcale nie uodparnia nas i nie chroni przed szkodliwym promieniowaniem. Czasami jednak zapominamy. Zapominamy kupić/zabrać z domu/posmarować plecków. Zasypiamy na plaży. I wtedy łatwo o oparzenie słoneczne. Jak sobie z nimi radzić? O tym właśnie będziemy dzisiaj rozmawiać!


beach, brunette, girl


Przestrzegaj zasad

  1. Nigdy pod żadnym pozorem nie przekuwaj pęcherzy! Przegiąłeś ze słońcem i teraz musisz ponieść za to odpowiedzialność. Nie jest to jednak absolutnie kara, wręcz przeciwnie. Twoje ciało się w ten sposób leczy i chroni. Wypełniający pęcherze płyn pomaga skórze szybciej się goić i wrócić do stanu równowagi. Więc zostaw!

Woman in Black and White Bikini Sitting on White Stand Facing Beach during Daytime


2. Wiem, że takie rozwiązanie wydaje się dobre, ale lepiej nie smarować poparzeń tłustymi kremami czy olejkami. Być może i przyniosą na moment ulgę, ale na dłuższą metę nie zadziałają tak jak byśmy chcieli. Blokują dostęp powietrza i oddawanie ciepła. Zamiast tego sięgnij po lekki balsam nawilżający lub nawet żelowy.


Woman in White Shirt Holding Hand With Other Person on Top of the Island Overlook Blue Ocean Under White and Blue Sky


3. To powinno być jasne, ale często najciemniej pod latarnią. Uważaj na to czym się myjesz, gdy się poparzysz. Unikaj silnych mydeł, zawierających syntetyczne składniki. Mogą one dodatkowo podrażnić skórę, a wtedy dłużej będzie się goić. wakacje oparzenie słoneczne promieniowanie UV filtr sposób na ulga lato 


A okład…

Jeżeli nie tłusty krem, to wiele osób poleca okłady z… nabiału. Kefir, kwaśne mleko czy jogurt naturalny pomogą zniwelować pieczenie. Podobne działanie będzie miał aloes, dobrze więc, jeżeli będziesz miał żel aloesowy pod ręką. Jeżeli go nie masz, sok również pomoże. Także okład z zielonej herbaty może okazać się pomocny. Nie tylko ochłodzi skórę, ale też przyspieszy gojenie. Schłodzony ogórek też zapewni naszej skórze chwilową ulgę.

Ale! wakacje oparzenie słoneczne promieniowanie UV filtr sposób na ulga lato 

Jeżeli oparzenie jest poważne, zrezygnujcie z domowych sposobów i koniecznie wybierzcie się do lekarza. Do rany, spowodowanej oparzeniem słonecznym również mogą dostać się bakterie. Nie wszystko możemy wyleczyć sami.


Z mojej strony to tyle! I pamiętajcie: lepiej zapobiegać niż leczyć. wakacje oparzenie słoneczne promieniowanie UV filtr sposób na ulga lato 

Całuję! :*

8 przemyśleń nt. „POPARZENIOM MÓWIMY „NIE!”. ALE GDYBY JEDNAK…

  1. Dobry filtr to podstawa. Bardzo łatwo o oparzenia szczególnie, gdy jedziemy do ciepłych krajów. Czasami widzę jak na plaży ludzie sięgają po niskie filtry i leżą cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *