ULEPSZYĆ ZWIĄZEK: CZY ON/ONA NA PEWNO „TO” WIE?

Cześć i czołem! związek miłość słowa kocham cię 

Niedawno znajoma zasugerowała mi napisanie postu na temat, o którym będziemy dyskutować dzisiaj. Przemyślałam to i doszłam do wniosku, że być może warto zrobić całą serię, dotyczącą związkowych rozterek? W końcu wszyscy jesteśmy ludźmi i zdarza nam się, że nasze problemy, bądź rozkminy się ze sobą pokrywają – niezależnie od wieku i stażu związku. Dlatego o związkach dzisiaj będziemy rozprawiać! związek miłość słowa kocham cię 

A dokładniej: CZY MÓWIMY NASZYM DRUGIM POŁÓWKOM ILE DLA NAS ZNACZĄ?

I czy w ogóle powinniśmy?


Wydaje mi się, że ludzie dzielą się na dwie grupy:

 1. Takich, którzy wierzą, że należy powtarzać innym, że się ich kocha, żeby przypadkiem nie zapomnieli.
 2. I takich, którzy stwierdzili, że jak powiedzieli to 24 września 1997 roku, to ta druga osoba na pewno pamięta i nie trzeba się powtarzać.

Ja należę do tej pierwszej grupy, przynajmniej w kwestii związku. Powtarzam, bo lubię, myślę, że to ważne i miłe. Przecież to miło, gdy ktoś, kogo kochamy mówi nam, że nas kocha. Przyjemne, prawda? Dobrze, że przypomniał. Pewnie osoby, które słyszą to na co dzień nie widzą, co w tym takiego nadzwyczajnego. Ja jednak wiem, że ma to niemałe znaczenie. A to dlatego, że po drugiej stronie mojego związku jest osobnik, należący do tej drugiej kategorii. I naprawdę ciężko z tym żyć!



Słowa są ważne? związek miłość słowa kocham cię 

Wszyscy wiemy, że słowa nie są najważniejsze. Ilu z nas słyszało obietnice bez pokrycia? Założę się, że każdemu z nas przydarzyło się to przynajmniej raz. Oczywiście, słowa to tylko słowa i gdy nie idą za nimi czyny, są nic nie warte. A jednak! Cóż za absurd, pragniemy je słyszeć. I jak tu dojść z tym wszystkim do porządku?

Z całkowicie subiektywnego punktu widzenia, z głębi mojego serca, pragnę Wam powiedzieć, czemu akurat ja mam ochotę od czasu do czasu usłyszeć, że fajna ze mnie laska, że włosy mi ładnie pachną, a i że miłość płonie niczym żar w ognisku. Bo zapominam! Wystarczą dwa tygodnie, bym wpadła w totalnego doła, zwątpiła w siebie, postanowiła wstąpić do klasztoru i wyobrażała sobie trzy rodziny chłopaka, które trzyma przede mną w ukryciu, nie wspominając już o licznym potomstwie. No dobrze, nastąpiła tu drobna hiperbolizacja, ale to nie zmienia faktu, że gdy nie słyszę czegoś dłuższy czas, automatycznie zapominam, kiedy był ostatni raz, gdy to słyszałam.

Dni zmieniają się w tygodnie, a tygodnie w miesiące. Już nie wiem czy ten związek ma jakąkolwiek przyszłość. Bo mógłby przecież coś miłego powiedzieć! Język by mu nie zapleśniał, a mózg nie eksplodował. A ja bym się upewniła, że wciąż jestem ważna. związek miłość słowa kocham cię 


„Kocham cię”

No dobrze, teraz przynajmniej widzicie jak emocjonalnie podchodzę do tego tematu i chociaż miałam ochotę wkleić tu kartkę z „pamiętnika”, którą napisałam kiedyś w akcie totalnego buntu przeciw nieokazywaniu uczuć, powstrzymałam się. Wydaje mi się, że nie jesteście jeszcze na to gotowi na tak ogromną dawkę szczerości z mojej strony, kompletnie nie ocenzurowanej. związek miłość słowa kocham cię 

Wróćmy jednak do tematu. Niezależnie od stażu związku, chociaż zazwyczaj zdarza się to w tych trwających mimo wszystko dłużej, zapominamy czasem powiedzieć drugiej osobie ile dla nas znaczy. Zapomnijmy już nawet o „Kocham cię”. „Kocham cię” można powiedzieć na wiele sposobów.

Teraz następuje chwila na rachunek sumienia.

Kiedy ostatni raz powiedziałeś osobie, którą kochasz, że:

Jesteś z nim/nią szczęśliwy.

Że lubisz, gdy się uśmiecha.

Że czujesz się przy nim/niej bezpiecznie.

Że ma na siebie uważać.

Że jest najważniejszy/sza pod słońcem.

Że znaczy dla Ciebie więcej niż wszystkie kawałki pizzy, istniejące na świecie.

Że boisz się go/ją stracić.

Że jest najpiękniejsza/najprzystojniejszy.

Powiedzcie, że to banały i nigdy w życiu by Was nie poruszyły, gdyby ktoś Wam powiedział coś podobnego ( Nie łudźcie się, jeżeli napiszecie w komentarzach, że to banały, to na pewno ich nie opublikuję – tutaj mamy czas na miłość, a nie na krytykę! Nie no, to taki żarcik. Przecież każda opinia się liczy. Dla mnie. Więc wystarczy jak ja przeczytam).

Nie ma niczego złego w tym, żeby przypomnieć ukochanym, ile dla nas znaczą. Chociażby codziennie. Lepiej powiedzieć jeden raz za dużo, niż potem pluć sobie w brodę, że  się nie zdążyło. Niż potem zastanawiać się czy ta osoba na pewno wie.


Love Hand Sign


Jak to powiedział Markus Zusak:

Ludzie zwykle odkładają najważniejsze słowa na później, a ich bliscy odnajdują je w pośmiertnych listach.

Dlatego nie odkładajcie najważniejszych słów na później. A jeśli marzy Wam się wysłanie listu, zróbcie to natychmiast. Tak tylko, żeby inni pamiętali. Może gdy Wy będziecie pamiętać o nich, to oni przypomną sobie o Was. Ale nie róbcie tego dla siebie – zróbcie to dla nich. Nigdy nie wiecie czy ktoś jeszcze im to mówi. Mówmy sobie, ile dla siebie nawzajem znaczymy. Bo czyny, choć najważniejsze, czasem pozostają niezauważone. A słowa, jeżeli zostaną wypowiedziane, zostaną też usłyszane.

I tym oto akcentem żegna Was filozoficzna Justyna. I liczy na to, że spotkacie się z nią w środę, bo wtedy własnie pojawi się kolejny wpis!

A skoro już przy związkach jesteśmy, to zapraszam Was serdecznie do wpisu o niskobudżetowych i oryginalnych randkach! Tutaj: klik.

Ach! I czy Wy mówicie swoim drugim połówkom, ile dla Was znaczą?

Całuję! :*

 

12 przemyśleń nt. „ULEPSZYĆ ZWIĄZEK: CZY ON/ONA NA PEWNO „TO” WIE?

 1. U mnie w związku to samo.
  Ja potrzebuje dużo miłości i w słowie i czynie.
  Faceci myślą,że jak nas wycałują, wyprzytulają to, to wystarczy i owszem, ale słowo kocham dodaje mi wielkiej radości i utwierdza w szczerości związku. W sytuacjach jak jestem zła, nie mam humoru to słowo kocham jest najlepszym lekarstwem.
  Bardzo miło tu u Ciebie.
  Będę zaglądać częściej ;*

  1. Zgadzam się w zupełności – fajnie to czasem usłyszeć :3 Takie lekarstwo na wszystko, co złe!
   Bardzo mi miło, zapraszam cieplutko :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *