DLACZEGO WARTO JEŚĆ… CZEKOLADĘ?

Cześć i czołem! Czekolada zdrowie odżywianie dieta 

Rozmawialiśmy już o zielonej i o białej herbacie. Rozmawialiśmy też o naparze z pokrzywy. Tym razem czas na coś innego! Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy są fanami gorzkiej czekolady. Wiadomo, czasami wypada naprawdę blado na tle tych wszystkich nadziewanych: orzechami, bakaliami, truskawkami, krakersami… Sama się rozmarzyłam. Rzecz w tym, że niezależenie od tego jak bardzo blado wypada, wciąż jest prawdopodobnie jedyną odmianą czekolady, którą powinniśmy jeść. Brzmi okrutnie? Gdzie tam! Czekolada zdrowie odżywianie dieta 

Do gorzkiej czekolady można się przekonać, a do smaku przyzwyczaić. Sama też za nią kiedyś nie przepadałam, a teraz całkiem się lubimy. W końcu czego nie zrobi się dla swojej figury? Ale prawda jest taka, że istnieje kilka całkiem niezłych powodów, by taką czekoladę jeść i ja przybyłam dzisiaj tutaj po to, by Wam je przestawić.

Więc przedstawiam!1. Dziękuje nam mózg!

Związki zawarte w gorzkiej czekoladzie (Darujcie mi i nie każcie szukać tych wszystkich nazw, których i tak nie spamiętam!) pobudzają nasz mózg do działania, wzmagają koncentrację i poprawiają naszą pamięć. Ponadto, hamuje rozwój demencji i obniża ryzyko zachorowania na Alzheimera. Cudotwórczyni!


2. Sama dobroć. Czekolada zdrowie odżywianie dieta 

Gorzka czekolada zawiera dużo dobrych dla naszego organizmu rzeczy: żelazo, magnez, niacynę, potas, węglowodany,a  przy tym niewiele cukru. Co za tym idzie? Energia! Oto jak się sprawnie pobudzić – zamiast kawki, czekoladka.


3. A forma na lato?

I oto nadszedł ten moment: słodycz, który POWINNIŚMY jeść, aby schudnąć! Nie wierzycie? Już tłumaczę, jak umiem. A więc: kakao oraz niska zawartość tłuszczów i cukrów, spowalnia trawienie. I to jest dobra rzecz, ponieważ dzięki temu zmniejszają również apetyt. Podobno zjadamy potem o 15% kalorii mniej. Wystarczy zastąpić mleczną i batoniki gorzką i patrzeć jak waga zaczyna nas lubić, a my ją. Czekolada zdrowie odżywianie dieta 4. Dłuższe życie.

Regularne jedzenie gorzkiej czekolady zmniejsza ryzyko śmierci przez zawał nawet o 50%. Skoro to Was nie przekonuje, to nie wiem czego jeszcze potrzebujecie.


5. Antyoksydanty!

Czyli słowo klucz dla każdego, kto ma na uwadze swoje zdrowie i urodę. Mniejsze ryzyko zachorowalności na raka i opóźnione starzenie? Tak, proszę! Przypominam ponownie: antyoksydanty mordują wolne rodniki, które przyczyniają się do wszystkiego, co złe. To one są w dużym stopniu odpowiedzialne za zmarszczki na naszej twarzy, a często również za nowotwory. Więc po co nam one?


Istnieją jeszcze inne prozdrowotne zalety spożywania gorzkiej czekolady, ale postanowiłam skupić się na 5 – według mnie istotnych. Nim jednak pozwolę Wam odejść i udać się do sklepu po tabliczkę, chcę zwrócić Waszą uwagę na jeszcze jedną kwestię:


Jak kupować czekoladę, aby było dobrze?

A więc Moi Drodzy: gorzka czekolada powinna mieć min. 70% kakao. I nie ma, że zmiłuj i nie ma, że gorzka. Każda, która ma poniżej 70% na pewno nie będzie tak zdrowa. Ponadto, skupcie się na składzie i sprawdźcie czy nie ma w nim syropu glukozowo-fruktozowego. To samo zło.Teraz już wiecie wszystko, co powinniście, ale i tak zachęcam do dalszej lektury i poznania pozostałych właściwości tej czekolady. I polecam się do niej przekonać. Ale! Jedzenie całej tabliczki gorzkiej czekolady też nie jest zdrowe i nie sprawi, że szybciej schudniemy, a nasz apetyt zostanie zmniejszony o 75%. Nie. Wszystko, nawet to, co zdrowe, należy jeść rozsądnie. Kilka kostek w zupełności wystarczy.


A jak jest z Wami? Przepadacie za gorzką czekoladą?

+ Zapraszam Was na niedzielny wpis!

Całuję! :*

11 przemyśleń nt. „DLACZEGO WARTO JEŚĆ… CZEKOLADĘ?

  1. Kocham czekoladę ! Gorzka lub deserowa z liofilizowanymi owocami bądź orzechami pychota!
    Któż mógłby się im oprzeć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *