PALETKA DO KONTUROWANIA: MAKE UP REVOLUTION VS WIBO.

Witajcie! Make Up Revolution Wibo porównanie recenzja 

W dzisiejszej kosmetycznej środzie, mam Wam do zaoferowania skromne porównanie dwóch paletek do konturowania twarzy: od Make Up Revolution oraz od WIBO. Nie ma pomiędzy nimi zbyt dużej różnicy cenowej (WIBO w regularnej cenie kosztuje bodajże 20 zł, a Make Up Revolution około 25), dlatego stwierdziłam, że zestawienie ich razem może być całkiem niezłym pomysłem. Make Up Revolution Wibo porównanie recenzja 

Jeżeli śledzicie mojego bloga, być może wiecie, że mistrzem makijażu nie jestem i pewnie nie prędko będę. Stwierdziłam jednak, że jeżeli coś odpowiada lub nie takiemu amatorowi jak ja, to może inni również będą mogli na tym skorzystać albo zaoszczędzić na bublu. Make Up Revolution Wibo porównanie recenzja 


IMG_5098


Opakowanie:

W kwestii samego opakowania, tradycyjnie nie mam zbyt wiele do powiedzenia, choć gdybym miała stwierdzić, które bardziej mi się podoba, powiedziałabym, że przezroczyste, czyli te od Make Up Revolution. Na tym od Wibo zostają ślady, które za nic nie chcą się zetrzeć. Ponadto w paletce od Wibo szybko popsuło mi się zamknięcie. Nie jest to problemem, gdy korzystam z niej w domu, lecz gdybym chciała wziąć ją ze sobą w podróż, trochę bym się obawiała uszkodzenia.


IMG_5104


Kolorystyka:

Nie oszukujmy się, na pierwszy rzut oka raczej nie zauważymy diametralnej różnicy, być może poza tą, że paletka od Wibo jest nieco bardziej wymęczona. Zwyczajnie dlatego, bo została zakupiona wcześniej. Tutaj jednak wysuwa nam się też plusik dla paletki po prawo, a mianowicie lusterko – mimo wszystko dobrze je mieć. Punkt dla Wibo.


IMG_5101


Wibo: Make Up Revolution Wibo porównanie recenzja 

Paletka 3 Steps to Perfect Face była moją pierwszą. Zachęcona dobrymi opiniami, kupiłam, gotowa do nauki konturowania twarzy. I faktycznie to świetny produkt dla kogoś, kto swoją drogę dopiero zaczyna (chociaż dla starych wyżeraczy, zapewne też 😀 ). Efekt, który można z łatwością uzyskać jest delikatny i naturalny. Trzeba się natrudzić, żeby z nią przesadzić. Z drugiej strony duże znaczenie w tej kwestii ma pędzel, jakim się posługujemy.


IMG_5106


I ta paletka właśnie mogłaby być moją wyśnioną, wymarzoną, gdyby nie fakt, że trwałość pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem, być może dzieje się tak ze względu na krem BB, którego używam – być może nie zgrywają się. Niezależnie od powodu, w moim przypadku ucieka z twarzy szybko, zbyt szybko. Gdyby nie to, dałabym mu 5 punktów na 5.


IMG_5099


Make Up Revolution:

W kwestii trwałości Wibo może uczyć się od Make Up Revolution, bo tutaj kolory pozostają z nami na dłużej. Z tego właśnie powodu korzystam z tej paletki przed większymi wyjściami, gdy chcę mieć ją długo na buzi, a przy tym nakładam mocniejszy makijaż. Make Up Revolution Wibo porównanie recenzja 


IMG_5105


Z tą paletką już mi się jednak trudniej pracuje. Jest zdecydowanie mocniej napigmentowana i trzeba uważać, żeby nie zrobić sobie na twarzy plamy z bronzera. Ponadto nie jestem fanką odcienia różu, zwyczajnie mi się nie podoba. Jest moim zdaniem zbyt zbliżony do koloru bronzera, przez co zlewają się na twarzy w jedno. Niekoniecznie dobrze to wygląda.


Na podsumowanie:

Złotym środkiem jest czasem połączyć jedno z drugim, wówczas mamy do czynienia z naprawdę dobrym kosmetykiem. Gdybym jednak miała wskazać jeden – ten lepszy, wybrałabym paletką od Wibo. Efekt jest naturalniejszy, trudniej zrobić nią sobie krzywdę. Tylko nad tą trwałością muszę popracować, może znaleźć jakiś złoty środek.

A jak jest z Wami? Testowałyście którąś z tych paletek? 🙂

5 przemyśleń nt. „PALETKA DO KONTUROWANIA: MAKE UP REVOLUTION VS WIBO.

  1. Paluchy na opakowaniach to mały koszmarek 🙂 Lusterko to faktycznie duży plus. Teraz większość tych paletek robiona jest podobnie, każdy odcień rozświetlacza prawie taki sam, a róż ma wyglądać jak orgasm.

    1. Trochę tak jest, że wszystko na jedno kopyto. Można wybierać pomiędzy mnóstwem takich samych kosmetyków, ale dobrze chociaż wiedzieć, na które warto wydać nasze ciężko zarobione pieniądze 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *