CUDOWNY KOSMETYK, KTÓRY POMAGA ZWALCZAĆ CELLULIT!

Witajcie! cellulit skóra pielęgnacja kawa peeling ciało

Do tego wpisu zbierałam się już od dawna, ponieważ moc zabiegu, który chcę Wam opisać odkryłam już jakiś czas temu i od pierwszego zastosowania byłam nim absolutnie zachwycona. Jeżeli kochacie peelingi tak bardzo jak ja i lubicie próbować coraz to nowszych kosmetyków, które pomagają Wam pozbyć się martwego naskórka, jestem pewna, że przy tym peelingu pozostaniecie dłużej. O czym mowa? O produkcie, który przede wszystkim stosujemy w kuchni. Jak się okazuje, może on również zdziałać cuda pod prysznicem! Chodzi o peeling z kawy. cellulit skóra pielęgnacja kawa peeling ciało


Coffee time sentence, cup of coffee and Chemex


Co w nim niezwykłego?

Wszyscy dobrze wiemy, że kawa zawiera kofeinę, która ma za zadanie przede wszystkim pomóc nam się rozbudzić o poranku. Niektórzy nie potrafią zacząć bez niej dnia, inni piją ją nawet kilka razy dziennie. Jak się okazuje, kofeina potrafi działać na nas nie tylko od środka, lecz również od zewnątrz. Pobudza krążenie naszej krwi, dotlenia naszą skórę , chroni ją przed negatywnym wpływem wolnych rodników, poprawia jej koloryt, a tym samym pomaga w walce z cellulitem!

Na podstawie własnego doświadczenia, mogę powiedzieć, że efekty kawowego peelingu można zaobserwować już po pierwszym zastosowaniu. Skóra wygląda na widocznie pobudzoną do życia. Nie mówię oczywiście, że wystarczy trzy razy go użyć, by na wieki wieków pozbyć się pomarańczowej skórki. Od tego jak zadziała na naszą skórę, zależy wiele czynników – od naszego trybu życia począwszy, a na wyglądzie naszej skóry skończywszy.


beverage, café, cafein


Przepis na peeling:

W sieci jest wiele najróżniejszych przepisów na peeling kawowy, dlatego postanowiłam nie zamieszczać wszystkich tutaj. Chcę jednak podzielić się z Wami jednym – najprostszym. Cóż, jako osóbka leniwa, której nie zawsze chce się nawet i tego peelingu wykonywać (A co dopiero tworzyć!), idę po najniższej linii oporu.

Do wykonaniu peelingu jest nam potrzebna wcześniej zaparzona kawa mielona. Jeżeli mamy w domu delikwenta, który regularnie ją pija, mamy ułatwioną sprawę i zapas peelingu. Po wypiciu kawy, jedyne co nas interesuje to fusy. To właśnie one złuszczą nasz naskórek i zagwarantują masaż. Gdy dopadnę filiżankę z fusami, zabieram ją pod prysznic i wykonuję peeling fusami prosto z filiżanki. Jest to najłatwiejsza i najszybsza metoda.


café, caffeine, coffee


W kwestii innych przepisów – różne osoby stosują różne urozmaicenia. Dodają miód, cynamon, oliwę z oliwek, olej kokosowy. Osobiście obawiałabym się, że cynamon podrażni skórę, dlatego zalecam ostrożność!


 cellulit skóra pielęgnacja kawa peeling ciało

UWAGA!

Niestety, nawet tak zwyczajny kosmetyk jak peeling kawowy, może nie być odpowiedni dla wszystkich. Oto kilka przykładów:

  • Kofeina przenika przez skórę, dlatego nie zaleca się robienia peelingu bezpośrednio przed snem, ponieważ może nas pobudzić (szczególnie powinny uważać osoby, zmagające się z bezsennością),
  • Osoby, które mają problemy z pajączkami na nogach, nie powinny się decydować na ten peeling, ponieważ może on pogorszyć sytuację,
  • Kobiety w ciąży – powinny unikać kofeiny w ogóle, również w postaci peelingu.

adolescent, adult, attractive


Jeśli tylko możecie sobie na niego pozwolić i nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, polecam z całego serca. Uprzedzam jednak, że przy stosowaniu peelingu kawowego, w łazience może zapanować mały nieporządek 😀 Mimo wszystko, tak małe poświęcenie, warte jest efektów. Nie zapominajcie jednak, że aby i one się pojawiły, ważna jest regularność! A przy pozbywaniu się cellulitu, nie zapominajcie również o swoim odżywianiu i ruchu. Sam peeling niewiele zdziała. cellulit skóra pielęgnacja kawa peeling ciało


Czy stosowałyście już ten rodzaj peelingu? Czy to dopiero przed Wami? 🙂 cellulit skópielęgnacja kawa peeling ciałora

PS. A skoro już o jędrności mowa, to zapraszam o wpisu na temat diety i tego, czemu nigdy nie udaje nam się w niej wytrwać: klik.

 

2 przemyślenia nt. „CUDOWNY KOSMETYK, KTÓRY POMAGA ZWALCZAĆ CELLULIT!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *