DLACZEGO POWINIENEŚ TO PIĆ: ZIELONA HERBATA I JEJ CUDOWNE WŁAŚCIWOŚCI.

Zielona herbata znana jest na całym świecie i mam wrażenie, że coraz częściej pojawia się na sklepowych półkach w najróżniejszych postaciach, a co za tym idzie, również w naszych kuchniach. Nie każdy za nią przepada, a niektórzy jej fani, choć wiedzą, że jest zdrowa, nie do końca są świadomi jej właściwości. Jak się okazało w trakcie przygotowań do napisania tego posta, to chociaż sporo o niej wiedziałam, to i tak zostałam zaskoczona. Co jest tak wyjątkowego w zielonej herbacie, że powinniśmy na stałe włączyć ją do swojej diety?

Zielona herbata nazywana jest inaczej „napojem młodości”, a została odkryta ponad 4500 lat temu przez Chińczyków, a właściwie jednego z ich władców – kilka liści herbaty miało rzekomo wpaść do jego kubka z gorącą wodą i nadać jej niepowtarzalny smak, z którym już nie chciał się rozstawać.

Niezależenie od tego czy wierzycie w ten przypadek, czy nie, powinniście wiedzieć, że Chińczycy od tysięcy lat używali jej do leczenie zaburzeń trawienia, ospałości, rozstroju żołądka, a nawet bólów głowy!


pexels-photo (1)


Japończycy uważają, że picie kilku filiżanek tego napoju dziennie, wydłuży nasze życie o kilka lat. Holendrzy zaś są zdania, iż te kilka filiżanek zmniejszy ryzyko zachorowalności na miażdżycę. Cóż, nic tylko pić. Znalazłam jednak więcej jej wyjątkowych właściwości i za moment się z Wami nimi podzielę.

 1. Myślę, że najistotniejszą sprawą jest to, iż zielona herbata pomaga nam zapobiegać lub zmniejszać ryzyko zachorowalności na różne choroby, m.in. niektóre odmiany nowotworów. Zawiera polifenole, które spowalniają rozprzestrzenianie się komórek rakowych.

 

 1. Mało tego, nie tylko nowotwór może się jej obawiać. Dzięki regularnemu spożywaniu tego napoju, możemy się również nie martwić aż tak bardzo o choroby serca. Mniejsze będzie również ryzyko zachorowania na Alzheimera czy demencję (ponownie zasługa polifenoli).

 

 1. Zielona herbata obniża również poziom złego cholesterolu.

 

  1. Ma w sobie wszystko, co najlepsze: minerały, mikroelementy (fluor, żelazo, sód, wapń, potas, cynk) i witaminy ( A, B, B2, C, E, K).

 

 1. Jest bardzo silnym antyoksydantem (katechiny), za co wdzięczna może jej być nasza skóra, ponieważ zwalcza wolne rodniki i tym samym opóźnia starzenie skóry (zmarszczki precz!).

cup-mug-water-tea


 1. Znów plusik za działanie na naszą skórę – zmniejsza bowiem działanie promieniowania ultrafioletowego.

 

 1. Zawiera teinę, która działa jak kofeina, tzn. zwiększa możliwości naszego mózgu i ciała, ale pomaga nam się również skoncentrować i reguluję pracę jelit.

 

 1. Drugie parzenie zielonej herbaty ma właściwości uspokajające.

 

 1. Zostało udowodnione, iż regularne picie tego rodzaju herbaty przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiega otyłości.

 

 1. A przy tych wszystkich niezwykłych właściwościach, smakuje świetnie!

herbal-tea-herbs-tee-mint-159203


Zielona herbata może wiele zdziałać, jednak nie myśmy, że załatwi za nas całą robotę. Fakt, spowalnia pewne procesy, lecz ich nie zatrzyma, jeżeli sami nie będziemy o siebie dbać. W dzisiejszych czasach stajemy się coraz bardziej świadomi tego, co spożywamy i co kupujemy, dlatego  tych, którzy z tym napojem się jeszcze nie zaprzyjaźnili, gorąco do tego zachęcam.

Mam nadzieję, że post przypadł Wam do gustu i jeżeli faktycznie tak będzie, może pojawi się więcej tego typu wpisów w przyszłości ;*

6 przemyśleń nt. „DLACZEGO POWINIENEŚ TO PIĆ: ZIELONA HERBATA I JEJ CUDOWNE WŁAŚCIWOŚCI.

 1. Ja bardzo lubię pić zieloną herbatę 🙂 o wiele bardziej niż taką zwykłą. O wielu rzeczach na jej temat nie wiedziałam, chociaż sporo o niej czytałam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *