„Miłość i inne używki”: komedia romantyczna z przekazem – recenzja!

Kiedy widzimy na ekranie prawdziwego playboya wiemy, że kwestią czasu jest to, jak za moment po uszy wpadnie prosto w… sidła miłości. Taki właśnie jest główny bohater Jamie Randall, który ma w sobie „to coś”, co sprawia, że kobiety lecą do niego jak ćmy do żarówki, by się sparzyć, bo w jego przypadku na nic innego nie mogą liczyć. Jamie jest przedstawicielem farmaceutycznym, który dopiero odkrywa, co tak naprawdę trzeba zrobić, by lekarz zechciał przepisywać lek, który on sprzedaje. I trafia na Maggie Murdock. Śliczną dziewczyną, która cierpi na Parkinsona. I wtedy Jamie zamienia się w ćmę.

1455_36030_l

Maggie nie należy jednak do osób, które szukają oparcia i romantycznych uniesień. Ona chce od Jamiego jedynie dobrej zabawy bez zobowiązań. Przez myśl, by dziewczynie nie przyszło, że kobieciarz się w niej zakocha. I co zrobić z takim fantem?

love-and-other-drugs-movie-screencaps.com-6578

Nie jest to typowa komedia romantyczna, chociażby ze względu na elementy dramatu. Jakby na to nie spojrzeć, Maggie jest chorą osobą, która boi się do kogokolwiek przywiązać właśnie ze względu na chorobę. Trudno jest przecież przyznać, że będzie się potrzebowało kogoś bardziej niż on nas. Jamie staje przed wyzwaniem: czy naprawdę jest gotów na takie poświęcenie? Czy nie lepiej, jeżeli weźmie nogi za pas, dopóki nie jest za późno?

Dobrze jest obejrzeć coś, co nie tylko umili nam czas, lecz również czegoś nauczy lub pozwoli spojrzeć na jakiś problem z innej perspektywy. Ten film zbiera różne opinie, osobiście oglądałam go dwa razy i uważam, że jest całkiem dobry. Nie można nie wspomnieć o wspaniałej Anne Hathaway, która świetnie odegrała swoją rolę. Dobrze spisał się również Jake Gyllenhaal, jako nawrócony playboy.

205731.1

Film z przesłaniem, o miłości, o chorobie i o poświęceniu dla drugiej osoby. Coś, co naprawdę może poruszyć serducho i dać do myślenia. Polecam!

Tytuł: „Miłość i inne używki”

Reżyseria: Edward Zwick

Scenariusz: Charles Randolph, Marshall Herskovitz, Edward Zwick

Kraj i rok produkcji: USA / 2010

Jedno przemyślenie nt. „„Miłość i inne używki”: komedia romantyczna z przekazem – recenzja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *